Jakie zalety posiada SEO Content Marketing

Jakie zalety posiada SEO Content MarketingPomimo tego, że marketing i zarządzenie szeroko rozumianą reklamą jest coraz powszechniejszy i nawet osiedlowe sklepy stają się jego podmiotami, to rzadko kiedy zdajemy sobie sprawę z tego, że w ramach marketingu możemy wyróżnić jego specjalne działy, jak chociażby content marketing. Czym on jednak tak de facto jest i jakie jest jego główne zadanie? Czy w każdym przypadku content marketing powinien znaleźć swoje zastosowanie?

Już na samym początku warto dokładnie wyjaśnić, czym jest content marketing i jaką funkcję ma pełnić. Jest to tak zwany marketing treści, który służyć ma nie tylko pozyskaniu nowych klientów, ale również zbudowaniu świadomości marki. Celem tego typu marketingu może być zarówno ściśle określona grupa odbiorców, jak i po prostu każdy odbiorca. Warto mieć jednak już w tym momencie na uwadze to, że jest to typowy marketing jednostronny – jest to jednostronny przekaz reklamowy, który może być zarówno jawna reklamą w postaci opisu firmy czy też jej produktów, jak również reklamą ukrytą – schowaną pod płaszczykiem tekstu specjalistycznego czy po prostu poprzez delikatne zasugerowanie pewnych rozwiązań.

Marketing wirusowy

Warto mieć na uwadze, że content marketing to obecnie nie tylko suche teksty i artykuły publikowane najczęściej na stronach internetowych czy w lokalnych gazetach. Content marketing coraz częściej przybiera znacznie bardziej nowoczesny formy, jak chociażby tworzenie ebooków, video czy zapadających w pamięć ikonografik. Dobrze przeprowadzona akcja reklamowa może następnie rozpowszechniać się dzięki samym jej odbiorcom zwiększając zasięg – widoczne jest to szczególnie przy ikonografikach i „wirusowych” wideo. Podstawową rzeczą przy tworzeniu jakichkolwiek materiałów a ramach tzw. SEO content marketingu powinien być współczynnik oceny ich przydatności. Obecnie materiałów stricte reklamowych nikt nie czyta ze względu na zbyt duże zatrzęsienie reklam.

Treść przydatna i atrakcyjna

Z tego też powodu treści przedstawiane w ramach SEO content marketingu muszą być przydatne i atrakcyjne dla ich odbiorcy. Mają nie tylko chwilowo zainteresować skłaniając do pełnego zapoznania się z danym artykułem czy wideo, ale również sprawić, że będzie on w przyszłości powracał w poszukiwaniu kolejnych treści danego typu. Dla działań SEO najważniejsze będzie z kolei udostępnianie treści przez użytkowników poprzez zamieszczanie linków, które poprawiają pozycje strony w wynikach wyszukiwania Google. Więcej na ten temat pod adresem – https://www.semtec.pl/uslugi-seo/content-marketing/.  Kiedy content marketing się nie sprawdzi w SEO i nie tylko? Warto mieć jednak na uwadze, że SEO content marketing nie sprawdzi się w każdej branży – z pewnością jego stosowanie w skali ogólnopolskiej nie ma większego sensu w przypadku lokalnych sklepów. W takich przypadkach powinniśmy się skupiać na społeczności lokalnej i ją traktować jako maksymalny zasięg odbiorców. Co prawda możemy budować świadomość istnienia naszego sklepu z warzywami w całej Polsce, jednak będą to z pewnością źle wydane pieniądze – nie przełożą się one na wyniki finansowe ze sprzedaży!

Marketing, który warto stosować!

Podsumowując, content marketing jest pewnego rodzaju marketingiem, który może w prosty sposób przełożyć się na wzrost zamówień czy sprzedanych towarów. Wszystko zależy jednak od tego, w jaki sposób dany content marketing zostanie wykonany. Warto mieć na względzie to, że każda źle wykonana reklama może odnieść skutek odwrotny od zamierzonego. Z tego też powodu content marketing warto zlecić specjalistom od reklamy, aby mieć pewność, że nie będą to pieniądze wyrzucone „w błoto”.

Zobacz również:

Leave a Reply