Nowa jakość w marketingu internetowym

Nowa jakość w marketingu internetowymDziałania marketingowe obejmują coraz to nowe kanały, które wzajemnie się uzupełniają i wymieniają treściami. Obecnie obok tradycyjnych form reklamowania produktów poprzez zakup płatnych reklam na popularności zyskuje także marketing treści, korzystający z marketingu wirusowego oraz mediów społecznościowych.

Marketing treści, czyli z angielskiego content marketing – zasadniczo różni się od tradycyjnych form marketingu. Do tej pory marketing był wykorzystywany jednostronnie, jedynie przez firmy, które pokazywały swoje produkty lub usługi. Content marketing buduje relację pomiędzy nadawcą a odbiorcą, przy czym jest to relacja angażująca każdą ze stron. Ten rodzaj marketingu sięga po webinary, podcasty, wykorzystuje infografiki czy poradniki, a nawet specjalistyczne artykuły napisane przez ekspertów. Takie treści mogą byc przekazywane przez samych użytkowników – wówczas działa marketing wirusowy, mogą także byc udostępniane przez inne witryny internetowe. Wówczas stają się ważnym ogniwem w optymalizacji SEO poprzez zwiększenie reputacji strony internetowej w wynikach wyświetlanych przez wyszukiwarkę.

Gdzie znajdziesz treści content marketingowe?

Marketing treści bardzo często korzysta z możliwości, jakie dają blogi i fora tematyczne. Tworzenie artykułów eksperckich dla witryn zewnętrznych ma również duże znaczenie. Ze względu na duże zaangażowanie działań marketingowych w mediach społecznościowych działania content marketingu obejmują również Facebook, Twittera czy YouTuba. Taka obecność wiąże się jednak z ciągłością komunikacji, bez względu na porę dnia czy dzień tygodnia

Optymalizacja treści a content marketing

Przekierowanie z innych stron do serwisów, które publikują wartościowe treści, ma bardzo duże znaczenie z punktu widzenia przeglądarek internetowych. Takie treści mogą przekazywać sobie także sami użytkownicy. Niewątpliwie oba rodzaje publikowania treści mają wpływ na postrzeganie witryny i sprawiają, że jest ona postrzegana jako witryna ekspercka. Publikacje specjalistyczne, wartościowe dla użytkowników, można także uznać za sposób na pozyskanie nowych klientów.

Zobacz również:

Leave a Reply