Content marketing w ramach SEO

W dużym stopniu tak zwany kontent marketing jest działaniem odrębnym od samego pozycjonowania, jednak obecnie bardzo trudno jest mówić o możliwości pozycjonowania witryny, zwłaszcza przy popularnych słowach kluczowych, właśnie bez wsparcia kontent marketingu.

Content marketing w ramach SEOSEO jako takie można potraktować jako działania nieco bardziej techniczne, mające na celu odpowiednie zoptymalizowanie kodu promowanej witryny czy też zastosowanie specjalnych narzędzi wspierających linkowanie lub umieszczenie w sieci odpowiednich treści, chociażby w specjalnie przygotowanych do tego celu katalogach stron internetowych.

W przypadku mało popularnych fraz czy mniej popularnych wyszukiwarkach internetowych nadal można mówić o działaniach SEO bez większego wykorzystania tak zwanego content marketingu, ale przy komercyjnym pozycjonowaniu na popularne frazy i słowa kluczowe, coraz większe znaczenie zaczyna zyskiwać także odpowiednia treść, której stworzenie jest już właśnie przedmiotem działania conetent marketingu.

Wszystko zależy tutaj oczywiście od tego jaki serwis jest promowany i która pozycja w rankingu jest naszym celem. Należy zadawać sobie sprawę, że ocenie podlega zarówno unikalność jak i wartościowość tworzonych na potrzeby SEO treści umieszczanych w sieci. Podstawą mogą być tutaj treści generowane automatycznie, przy wykorzystaniu odpowiedniego oprogramowania komputerowego, aczkolwiek obecnie jest to uważane za zdecydowanie mniej wartościowe czy wręcz szkodliwe.

W cenie są przede wszystkim unikalne i wartościowe artykuły, które mogą zainteresować także potencjalnego internautę, który odwiedzi tak zwaną stronę zapleczową. Większość tego rodzaju treści tworzona jest jednak z myślą o narzędziach Google, które analizują zarówno treść samej witryny jak i znajdujące się na niej odnośniki.

Dlatego też ogromne znaczenie jeśli chodzi o pozycjonowanie ma odpowiednie umieszczenie słów kluczowych oraz ich rozsądnie dobrana ilość. W niektórych przypadkach do pozycjonowania serwisów internetowych wykorzystywane są bardzo wartościowe treści pisane przez osoby posiadające fachową wiedzę w danej dziedzinie.

Zobacz również:

Leave a Reply